Värvipigmendid

Betoonpinna katmine värvikihiga on lihtsaim ja levinuim võimalus halli betoonpinna viimistlemiseks. Selle meetodi puhul võib kannatada saada hoone "betoonine" väljanägemine.

Alternatiivina on võimalik betoonikiht läbinisti värvida kasutades  värvipigmente. Seda moodust kasutatakse juba aastakümneid betoonist katuse- ja tänavakivide puhul. Värvipigment ei moodusta täiendavat kattekihti betooni pinnal, värvitoonid on sarnased looduslikele ja ei mõju üleliia intensiivselt. 

Kvaliteetne värvipigment peab olema vastupidav aluselise tsemendipasta söövitavale mõjule, mitte lahustuma betoonivees ja kinnituma ühtlaselt betoonimassis tardumise käigus. Semtu pakutavad pigmendid on ilmastiku- ja valguskindlad.

Põhitoonid on :

punane, must, kollane, pruun, kromiksiidroheline, koobaltsinine ja titaandioksiid-valge.

Parim tulemus saavutatakse valge tsemendiga, kuid ka hallile betoonile saab pigmentidega anda iseloomulikke varjundeid. 

Bayferrox® pigmendid on olnud turul kümneid aastaid ja tõestanud oma kvaliteeti ja vastavust tehnilisele dokumentatsioonile. Bayferrox® pigmente võib segada omavahel ja saavutada väga omanäolisi toone.

Bayferrox® pigmendid

Muud pigmendid

Semtu on ehitustoodete ja -lahenduste hulgimüüja. Arendame ja tarnime tooteid betooni- ja ehitustööstusele Eestis aastast 1992.