Mikro- ja makrokiud

Mikro- ja makrokiudu kasutatakse betoonkonstruktsioonides plastilisest mahukahanemisest tingitud pragunemise vähendamiseks ja kontrolli all hoidmiseks. Neid kiutüüpe ei kasutata tavaarmeeringu asendajana nagu teraskiudu.

Mikrokiud

Eurofiber kiud 

on betoonis ja mörtides kasutamiseks mõeldud polüpropeenkiud. Kiud moodustavad betoonis kolmemõõtmelise võrgustiku, takistab efektiivselt mahukahanemisest- ja termopingetest johtuvat pragude tekkimist ja suurenemist.

Eurofiber tooteinfo

Eurofiber toimivusdeklaratsioon DoP

PP-Mix polüpropeenkiud 

on multifilamentne ehk nö. paljukiuline mikrokiud. PP-Mix sobib nähtavale jäävate betoonipindade valuks hea segunemisvõime ja koospüsivuse pärast. PP-Mix kiud ei tõuse hüdrostaatilise jõu tõttu betooni pinnale. Multifilamentse ehitusega ehk suurema eripinnaga PP-Mixi saab doseerida väiksemates kogustes kui kiletaolist plastikkiudu.

PP-Mix tooteinfo

PP-Mix toimivusdeklaratsioon DoP

Makrokiud

Sünteetilist makrokiudu kasutatakse pinnasel põrandate, pealevalu betooni, elementide ja pritsbetooni armeerimiseks. Kõrge tõmbetugevus, kiu pikkus ja suur kiudude arv aitavad säilitada betooni tugevust ka betooni pragunemisel nagu teraskiudki.

Makrokiudude suhteline deformatsioon purunemisel seab toote kasutusotstarbele mõned piirangud. 

Concrix®kahekomponentne sünteetiline makrokiud

Concrix® kiud on kaksik-struktuuriga makrokiud: sisemine osa on suure tõmbetugevuse- ja elastsusmooduliga, välimine osa tagab hea nakkuvuse betooniga. Concrix® kiuga betoon on hea töödeldavusega tänu kiudude suurele saledusele. 

Kiu nimetus

Kiu pikkus

Kiu läbimõõt

Kiudude arv/kg

Concrix® ES

50mm ± 5 %

500µm

~ 120 000

Concrix® HS 35

35mm ± 5 %

500µm

~ 150 000

 
Concrix® on leelise- ja kemikaalikindel. Lihtne doseerida: kolmekiloses sulavkotis sisaldub 20 sulavteibiga kinnitatud pakki.
Soovituslik doseering 2-7,5 kg/m3, standarddoseeringud 3 ja 6 kg/m3.
Toode on CE-sertifitseeritud.

Concrix ES tooteinfo (EN)

Concrix ES toimivusdeklaratsioon DoP

Concrix HS 35 tooteinfo (EN)

Concrix HS 35 toimivusdeklaratsioon DoP

Concrix tööjuhised (EN)

Vahendame tootja pakutavat projektipõhist arvutusteenust staatilise koormuse kohta- täida küsimustik ja saada meile.

Semtu on ehitustoodete ja -lahenduste hulgimüüja. Arendame ja tarnime tooteid betooni- ja ehitustööstusele Eestis aastast 1992.