Lifti riputussüsteem

Kasutatakse lifti lisakinnituseks, et tagada ohutus lifti paigalduse ja hoolduse ajal.

Betoneeritav riputus-süsteem

Lifti riputussüsteem Kone 2000 ja Kone 4000 koosneb sisekeermelisest hülsist, paigaldusplaadist ja riputusaasast. Hülssankur paigaldatakse vormi enne betoonivalu, seda ei saa betooni sisse järelkinnitada. Hülsi ankurdusvarras ei kuulu komplekti, see tuleb painutada ja paigaldada vormi koos hülssankruga vastavalt allolevale juhendile.

Tüübijoonised ja armeeringu skeemid 2021 (soomekeelsed):

Kone-2000

Kone-4000

Alates 2021 on süsteemi lisafikseerimiseks aasa küljes lukustustross. Soovitav on lisaks kasutada keskmise tugevusega keermeliimi 10ml/3 ühendust.

Hülssankru ja liftiaasa sertifikaadid:

Pfeiferi hülssankrud- Rd socket - DoC

Terwa tõstesüsteemid- THL - DoP

Läbiva kinnitusega riputussüsteem 

Kui betoneeritav meetod (Kone 2000 ja Kone 4000) ei ole teostatav, siis on võimalik kasutada liftiaasa järelkinnitussüsteemi.  

Selline riputussüsteem toimib poltlahendusena.

Keermevarda ühes otsas on hülss ja riputusaas (kinnisliitelised) ning teises terasplaat koos reguleerimismutritega. Betoonplaati puuritakse ava, millest peab hülsiga keermevarras läbi mahtuma. Peale riputussüsteemi paigaldamist on soovitav täita puuritud avad jootebetooniga.

Tüüp-koormusklassid on 20 kN ja 40 kN. 

Soomekeelne tootejuhend: 

Ripustuslenkki-läpikiinnitys.pdf

Järelkinnitatav plaadiga riputussüsteem

Spetsiaalne järelkinnitatav plaadiga aas on Soomes laotootena saadaval koormustele 25 kN ja 40 kN.

LSP süsteemi kinnitatakse betoonplaadi külge keemiliste ankrutega, mis ei kuulu komplekti. Sobiva kinnitusankru peab valima kvalifitseeritud insener.

LSP-riputussüsteem tooteinfo (FI)

LSP süsteemi info tootja Pfeifer kodulehelt

Semtu on ehitustoodete ja -lahenduste hulgimüüja. Arendame ja tarnime tooteid betooni- ja ehitustööstusele Eestis aastast 1992.