Kiud 

Betoonis kasutatakse erinevaid kiude, et parandada betooni ja mördi tõmbetugevust, paindemomendi-, põikjõu- ning löögikindlust. Kiud parendavad ka betooni muid omadusi: vähendavad mahukahanemist ja pragude avanemist. Kiudbetoon on armeeritud betoon, mis kiirendab oluliselt betoonkonstruktsioonide valmistamist. Kiudude lisamine betoonisegule on lihtne- käsitsi või automaatse dosaatoriga.

Kasutatavaid kiutüüpe on mitu: enamasti kasutatakse teraskiudu, lisaks on saadaval erinevaid sünteetilisi kiude nagu mikro- ja makrokiud ning klaaskiud.  

Teraskiu ja nn. konstruktiivse sünteetilise kiu õige doseerimise määramiseks kasutatakse spetsiaalset arvutusprogrammi.  Peenema sünteetilise ja klaaskiu doseerimine on tootejuhendis või määratakse eelkatsetustega.

Tüüpilised kiudbetooni kasutuskohad on pinnasele toetuvad põrandad, pinnakattebetoonid, torkreetbetoonid, betoontooted ja -elemendid. Kandvates konstruktsioonides ei kasutata kiudbetooni armeeringuna. Vaiatud põrandate puhul kasutatakse kiudbetooni ja tavaarmeeringu kombinatsioone. Enamikel kiutüüpidel on CE markeering.

Semtu on ehitustoodete ja -lahenduste hulgimüüja. Arendame ja tarnime tooteid betooni- ja ehitustööstusele Eestis aastast 1992.