Deformatsioonivuugi profiilid

Kvaliteetsetes betoonpõrandates on teatud vahemaa tagant kavandatud nn. deformatsioonivuugid, et vältida betooni mahukahanemisest ja soojuspaisumisest põhjustatud põranda pragunemist. Deformatsioonivuuk peab võimaldama põranda kahesuunalist liikumist ning lisaks kandma üle koormusi vuugi ühelt servalt teisele. Samuti peab vuugi konstruktsioon olema piisavalt jäik ja säilitama põrandaplaadi serva tasasuse ka dünaamiliste rattakoormuste vastuvõtmisel.

Deformatsioonivuukide asukohad ühendatakse võimalusel tehnoloogiste- ja tööjätkuvuukidega. Parim viis deformatsioonivuugi teostamiseks on kasutada standardseid valmislahendusi, mis vastavad kõigile eespool loetletud nõuetele. 

Vahendame Poola tootja Conecto deformatsioonivuugiprofiile.

Pakume ka Soome Semtu väljatöötatud lahendust Sem®Joint WP- veekindel vuugiprofiil, mis on mõeldud peamiselt parklate betoonpõrandatele. Saadaval 2 tüüpi- betoneeritav ja järelpaigaldatav süsteem. Info esialgu soomekeelne, küsige meilt lisainformatsiooni:

Sem®Joint WP deformatsioonivuugiprofiil (FI)

Vaata lisaks: Deformatsioonivuukide tihendamine ja kaitse

Semtu on ehitustoodete ja -lahenduste hulgimüüja. Arendame ja tarnime tooteid betooni- ja ehitustööstusele Eestis aastast 1992.