Suure betoonpinna valu puhul on probleemiks pinna kiire väljakuivamine, mis põhjustab plastilise mahukahanemise pragusid konstruktsioonis. Praod tekivad tingimustes, kus niiskuse aurustumine betooni pinnalt on kiirem kui betoonimassi võime vett eraldada.
Nende protsesside kontrolli all hoidmiseks tuleks kasutada järelhooldusaineid. Ainet pritsitakse ühtlaselt ja õigeaegselt värske betooni pinnale, mistõttu moodustub tihe, vee-eraldumist ning betooni kiiret väljakuivamist takistav kile.
Järelhooldusaine valimisel peab silmas pidama tekkiva kile eemaldamismeetodit.
Mõne järelhooldusaine puhul on kile eemaldamine väga keeruline ja see sobib pigem juhtudel, kui kile võib jääda pinnale.
Parafiinipõhine järelhooldusaine. Moodustab värske betooni pinnale vee aurustumist takistava kile. Sobib horisontaal- ja vertikaalpindadele ja peamiselt pindadele, mida hiljem ei kaeta pinnatöötlusainega, kuna tekkinud kaitsekile on raskesti eemaldatav.
Soomes maanteeameti heakskiit (Silko).
Curing 101 SF ohutuskaart (FI)
Akrüüldispersioonipõhine järelhooldusaine horisontaal- ja vertikaalpindadele. Võib kasutada ka pindade puhul, mida on plaanitud hiljem katta pinnatöötlusainega. Selle tootega võib teha ka vahejärelhooldust lahjendatult suhtes 1:5.
Masterkure 220 WB ohutuskaart (FI)
Sünteetiline vesilahustuv järelhooldusaine. Sobib betoonplaatide, tööstuspõrandate ja muude betoonpindade järelhoolduseks.
Pieri®Curing TP-2002 tooteinfo
PieriCuring TP-2002 ohutuskaart (FI)
Kahekomponentne vaigubaasiline betooni järelhooldusaine, mis toimib ka tolmupidurina.
Sem®Curing binder, A-komponent ohutuskaart (FI)
Sem®Curing binder, B-komponent ohutuskaart (FI)