Tõsteankrud

LA24_copy.jpg         hylsyankk.jpg            Kyris-pieni.jpg            DEMU_1988_copy.jpg 

  • Tõsteankrud on betoonelelementi paigaldatavad sisekeermestusega terasosad, mis on ette nähtud elemendi käsitlemiseks nii tehases kui töömaal. Soome Betooniühingu tunnustus on pildil toodud tootetüüpidel: plaatankrud, hülssankrud, kõverankrud ja poltankrud. Peale meeter-keermelise Demu 1988 seeria ankrute on kõik teised ankrud Rd-keermestusega.    

  • Rd -keere  on nö. ümardatud profiiliga meeterkeere, mis talub paremini lööke ja mustust, kui tavaline meeterkeere ja on seetõttu osutunud turvalisimaks lahenduseks tõsteankrute puhul. 

  • Asjatundjate poolt väljatöötatud tõsteankru ja -aasa süsteemid kiirendavad ja kergendavad elementide turvalist käsitlemist ning pakuvad olulisel määral eeliseid traditsiooniliste ümarterasest tõsteaasadega võrreldes. Igale tõsteankrule on tagatud täpselt määratud lubatud tõstevõime, mille purunemispiirväärtus on 4-kordne. Tõsteaasad ja -ankrud on varustatud sama värvikoodiga, mis tagab alati just selle õige tõsteaasa kasutamise, neid ei ole võimalik omavahel segamini ajada ning aasasid saab kergesti eemaldada ja kasutada uute elementide tõstmiseks. 

  • Tõsteankruid on võimalik saada ka roostevabana välistingimustes elemendi pinnale jäävate paigalduste puhul. 

Rd -keermestusega hülssankrusse on võimalik keerata meeterkeermelisi polte ja keermelatte. Tõsteankrute külge on võimalik kinnitada paigaldusaegseid tugesid või kasutada neid püsivate ühenduste tegemiseks teiste konstruktsioonidega. 

 Nostokuva_KA1.jpg   Nostokuva_LA1.jpg

Ühekihiliste seinaelementide tõstmiseks ja vajadusel ümberpööramiseks sobivad kõver- ja hülssankrud

Kolmekihiliste sändvitš seinaelementide tõstmiseks sobivad TPA FX aukrauad.

Plaatide tõstmiseks sobivad kõige paremini plaatankrud LA ja LAR (roostevaba) samuti hülssankrud, poltankrud ja väiksemate elementide puhul ka Demu 1988 meeterkeermega ankrud. Rõduelemente tõstetakse tavaliselt LA24 või LAR24 ankruga. 

Postide ja teiste lineaarelementide tõstmiseks sobivad peamiselt kõver- ja hülssankrud.

Pfeiferi keermestatud tõstesüsteemi eestikeelne juhend: Pfeiferi tõstevahendite kataloog

Täpsemad juhised ankrute valikuks, paigaldamiseks ja kasutamiseks leiad juuresolevast soomekeelsest juhendist: Nostoankkurit-06072011.pdf