Teraskiudude kasutusalad

WireFib®-teraskiudbetooni tähtsamad ja olulisemad kasutusalad on:

 • Pinnasele toetuvad betoonpõrandad 
  Pinnasele toetuvates betoonpõrandates üritatakse kasutada võimalikult pikka ja peenikest teraskiudu. Tavaline doseering on vahemikus 20-40 kg/m³. Betoonipinna hoolikas töötlemine ja ennekõike betoonipinna tihendamine vibraatori abil enne lõpliku pinnakõvendi kihi paigaldamist on väga tähtis saavutamaks kõrgekvaliteediline lõpptulemus. 

  WireFib®-teraskiudude doseering määratakse kindlaks täpsete arvutuste tulemusena kus võetakse arvesse kõik pinnasele toetuvale betoonpõrandale tekkivad võimalikud koormused ja mõistlikud vuukide asukohad.  

  Arvutus teostatakse Semtu Oy inseneride poolt.  Kui vajad betoonpõranada plaadi kohta, siis võta ühendust telefonil 6063874
  või täida  ankeet andmetega ja saada e-postiga: semtu@semtu.ee 

      WireFib®-teraskiududel on CE- sertifikaat . 80/60 teraskiudu on saadaval ka tsingituna.
             Wire®Fib-80/60-käyttöseloste     WireFib-6535-esite.pdf
             WireFib®- 65/35-käyttöseloste    WireFib-8060-esite.pdf 
           

 
 
 • Teraskiud pindbetoonis 
  Armeerimist vajavad pealispinnad on soovitav valada teraskiudbetoonist. Plaadi paksusest tingituna võib kasutada pikka või lühikest WireFib®-teraskiudu. Kiududelt saadav tõmbevõime arvutatakse jääktugevussuuruste (R-suurused) abil.

 • Teraskiud betoontoodetes ja -elementides 
  WireFib®-kiud sobivad ülihästi teatud betoonelementide ja -toodete armeerimiseks.  R-suuruste abil arvutatakse vajalikud kiudude kogused. Väliskeskonna tarvis on olemas tsingitud teraskiud. 

  Kasutusalad: maakelldrid, tunnelielemendid, koorikelemendid, tukimüürielemendid, kaevurõngad, betoontorud
  Eelised:  kiirus, homogeenne armeering, armeerimise lihtsus, saab kasutada ka isetihenduva betooni puhul, taskukohane, kindel